menu>
MOSIR Kościan
szukaj
Deklaracja dostępności BIP


Stadion Miejski

Stadion Miejski jest przystosowany i wykorzystywany głównie do treningów i meczów piłki nożnej oraz lekkiej atletyki. Prowadzone są tu także zajęcia szkolne z wychowania fizycznego. Na stadionie trenuje i prowadzi rozgrywki sportowe piłkarski Klub Sportowy OBRA 1912 Kościan.

Stadion składa się z dużego boiska do piłki nożnej, które otacza 400–metrowa bieżnia z czterema torami o nawierzchni ceglanej. Obiekt posiada także 6 torów do biegów sprinterskich na 60 i 100 metrów. Dla kibiców przygotowano dwie trybuny: zadaszoną z 330 miejscami i odkrytą, która może pomieścić 1232 osoby. Obiekt posiada pełne zaplecze socjalne.

Lokalizacja

Obiekt jest położony, w odległości 800 m od centrum miasta. Posiada dwie bramy wjazdowe od ulic: Wojciecha Maya (nr 26) oraz  Księdza Piotra Bączkowskiego.

Modernizacja

W kwietniu rozpoczęły się prace związane z modernizacją stadionu miejskiego. Kwota inwestycji to ok. 2.300.000 zł. Miasto pozyskało środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które wesprze inwestycję kwotą ok. 1.116.000 zł. Obiekt będzie posiadał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - kategoria V, dzięki czemu, jeśli na stadionie zostanie pobity rekord, zostanie on zaliczony. W planach budowy jest bieżnia dookolna o długości czterystu metrów, bieżnia przystosowana do skoku w dal, do skoku wzwyż oraz rzutnia lekkoatletyczna. Na stadionie zostanie zamontowanych także sześć punktów oświetlenia typu LED.

Gospodarz Stadionu Miejskiego:

Mirosław Wojciechowski - tel. 601-884-944

obiekty